--
Kaikki ajankohtaiset tiedotteet
4.4.2018
Kesää kohti!
| Lue lisää

Kaikki kilpailut
30.6.2017
Tulossa: Säästöpankin nappulakisat ma 3.7.2017
| Lue lisää

Kaikki tulokset
1.9.2017
Isonkyrön mestaruuskisat 29.-30.8.2017, tulokset
| Lue lisää

KAUNIS KIITOS!
Urheilukoulukesä oli jälleen kerran upea ja yhteensä noin 50 innokasta vauhtihirmua ja supertaitajaa kirmasivat hymyssäsuin pitkin urheilukenttää erilaisia leikkejä ja pelejä pelaillen sekä yleisurheilun lajitaitoja oppien. Urheilukoulun päätöskisassa jokainen pääsi kruunaamaan hyvin vauhdikkaan urheilukesän korkeilla aitajuoksuhypyillä ja lennokkailla kuulantyöntökaarilla.

Kiitos urheilukoululaisille ja huoltajille!
Palataan asiaan syysloman jälkeen, jolloin jatketaan juoksun, hyppyjen ja heittojen harjoittelua liikuntahallissa!:)

Ohjaajat
Heidi, Susanna, Jonna, Emmi ja Janina

Kisan tulokset ohessa.

Tulokset
Urheilukoululaisten päätöskisa 11. elokuuta Isonkyrön urheilukentällä. Vauhtihirmut ja Supertaitajat kisasivat kuulantyönnössä ja aitajuoksussa.

Supertaitaitajat, tytöt 03-04, kuula: 1) Jenna Maunuksela 4,93, 2) Helmi Niemi 4,07, 3) Heini Rintatalo 3,89, 4) Anni Ikola 3,65, 5) Riina Jouppila 2,56.

Supertaitajat, pojat 02-06, kuula: 1) Tuukka Vieri 6,18, 2) Matias Mäki-Reini 5,15, 3) Antti Mäki-Reini 4,54, 4) Konsta Kujala 3,84, 5) Onni Niemi 3,63.

Supertaitajat, tytöt 03-04, aitajuoksu 40m: 1) Helmi Niemi 9,7, 2) Jenna Maunuksela 9,9, 3) Heini Rintatalo 10,0, 4) Anni Ikola 10,5, 5) Riina Jouppila 11,4.

Supertaitajat, pojat 02-05, aitajuoksu 40m: 1) Tuukka Vieri 9,7, 2) Antti Mäki-Reini 9,8, 3) Konsta Kujala 10,0, 4) Matias Mäki-Reini 10,4, 5) Onni Niemi 12,1.

Vauhtihirmut 1, tytöt 06-07, kuula: 1) Ella Mäntylä 6,24, 2) Anette Niemi 3,51, 3) Jenniina Maunuksela ja Pinja Perälä 2,78, 5) Hertta Niemi 2,60.

Vauhtihirmut 2, tytöt 04-05, kuula: 1) Nelli Salokaski 7,13, 2) Ella Hissa 6,21, 3) Mira Aheinen 5,75, 4) Sofia Toivonen 5,10, 5) Jenina Vieri 4,00, 6) Mette Mantere 3,35, 7) Miia Rinta-Korkeamäki 2,84.

Vauhtihirmut 1, pojat 07-08, kuula: 1) Mikael Aheinen 3,06, 2) Aatu Niemi 1,87, 3) Vilho Palenius 1,56.

Vauhtihirmut 2, pojat 05-06, kuula: 1) Juuso Försti 6,96, 2) Mikko Jussila 5,41, 3) Aleksi Mikkilä 4,76, 4) Aaro Hakalahti 4,41, 5) Heikki Niemi 4,24, 6) Samu Karhu 4,18, 7) Aaro Jouppila 3,12.

Vauhtihirmut 1, tytöt 06-07, aitajuoksu 40m: 1) Ella Mäntylä 10,7, 2) Hertta Niemi 12,3, 3) Anette Niemi 12,5, 4) Jenniina Maunuksela 12,6, 5) Pinja Perälä 16,2 ja Sissi Toivonen 16,2.

Vauhtihirmut 2, tytöt 04-05, aitajuoksu 40m: 1) Ella Hissa 10,0, 2) Jenina Vieri 10,9, 3) Mira Aheinen 11,0, 4) Nelli Salokaski 11,4, 5) Mette Mantere 12,4, 6) Miia Rinta-Korkeamäki 14,1, 7) Sofia Toivonen 16,9.

Vauhtihirmut 1, pojat 07-08, aitajuoksu 40m: 1) Mikael Aheinen 13,4, 2) Vilho Palenius 15,7, 3) Aatu Niemi 22,9.

Vauhtihirmut 2, pojat 05-06, aitajuoksu 40m: 1) Juuso Försti 10,9, 2) Mikko Jussila 11,6, 3) Aleksi Mikkilä 12,1, 4) Aaro Jouppila 12,3, 5) Heikki Niemi 12,5, 6) Aaro Hakalahti 12,7, 7) Samu Karhu 13,9.
| Takaisin



Tervetuloa urheilukouluun!

 

 

 

Sivuston suunnittelu ja toteutus...