--
Kaikki ajankohtaiset tiedotteet
Kaikki kilpailut
Kaikki tulokset
14.5.2017
Maastojuoksut Peippoosessa 8.2.
| Lue lisää

Maastojuoksut Peippoosessa 8.2.
Kyrön Voiman kevään ensimmäiset maastojuoksut kisattiin maanantaina 8. toukokuuta Peippoosen maastossa Tervajoella. Tulokset.
Tytöt 4v: 1) Eini Keckman 2.24,0.
Pojat 4v: 1) Aku Vatilo 2.11,0, 2) Lenni Sutinen 2.36,0.
Tytöt 6v: 1) Salli Sutinen 1.16,0, 2) Elsi Keckman 1,42,0.
Pojat 6v: 1) Touko Raunio 1.25,0, 2) Johannes Lepistö 2.13,0
Tytöt 9v: 1) Jenni Rintatalo 5.41,0.
Pojat 9v: 1) Veeti Iso-Koivisto 5.39,0.
Tytöt 11v: 1) Laura Perttu 10.01,0.
Tytöt 15v: 1) Tuuli Raunio 15.14,1.

Duudsonit Activity Parkin isot lasten yleisurheilukilpailut 1.9.2016
Duudsonit Activity Park, Pohjankyrö-lehti ja Kyrön Voiman yleisurheilujaosto järjestivät yhteistyössä isot lasten yleisurheilukilpailut Isonkyrön urheilukentällä to 1.9. Kaikki osallistujat saivat palkinnoksi vapaalipun Duudsonit Activity Parkiin. Ohessa tulokset.

Isonkyrön kentällä nähtiin aitoa liikunnan riemua ja vajaa kaksisataa lasta tehtiin onnellisiksi leikkimielisen kisailun päätteeksi. Iso kiitos teille kaikille, jotka tulitte paikalle sekä illan mahdollistajille eli Duudsonit Activity Parkille, Pohjankyrö-lehdelle, Kyrön Voiman yleisurheilujaostolle ja muille toimitsijatehtävissä auttaneille. Me tehtiin hienot kisat yhdessä!

Tervemenoa puistoon!! :)

P.S. Maanantaina 5.9. kisataan vielä Alavudella, Montun pesäpallokentällä. Saa sinnekin lähteä.
Lue lisää
Isonkyrön mestaruuksista kisattiin
Isonkyrön yleisurheilun mestaruuskisat kilpailtiin 22. ja 23. elokuuta Isonkyrön urheilukentällä. Tulokset.

22.8. (ensimmäinen kilpailupäivä)

T9 40m: 1) Elli Saikkonen 7,7, 2) Sanni Korpi 7,9, 3) Meeri Kauppi 8,2, 4) Emmi Kahelin 8,5.
T9 korkeus: 1) Elli Saikkonen 85, 2) Sanni Korpi 85.
T9 kuula: 1) Sanni Korpi 4,39, 2) Emmi Kahelin 3,99, 3) Elli Saikkonen 3,55.

P9 40m: 1) Aapo Mäntylä 8,0.
P9 korkeus: 1) Aapo Mäntylä 100.
P9 kuula: 1) Aapo Mäntylä 6,63.

T11 60m: 1) Ella Mäntylä 10,0, 2) Elise Ylimäki 10,1, 3) Pinja Perälä 10,5, 4) Eveliina Mäki-Saari 10,8, 5) Laura Perttu 10,9.
T11 korkeus: 1) Henna Mäki 113, 2) Elise Ylimäki 113, 3) Eveliina Mäki-Saari 105, 4) Iida Räsänen 80.
T11 kuula: 1) Ella Mäntylä 10,16, 2) Henna Mäki 8,04, 3) Eveliina Mäki-Saari 6,68, 4) Iida Räsänen 5,23, 5) Pinja Perälä 4,29.

P11 60m: 1) Eeli Keckman 9,6, 2) Topi Raunio 10,0, 3) Heikki Niemi 11,2.
P11 korkeus: 1) Eeli Keckman 120, 2) Topi Raunio 110.
P11 kuula: 1) Eeli Keckman 8,24, 2) Topi Raunio 4,42.

T13 60m: 1) Senni Keckman 10,1, 2) Heini Rintatalo 10,4.
T13 korkeus: 1) Senni Keckman 120, 2) Heini Rintatalo 115.
T13 kuula: 1) Senni Keckman 5,90, 2) Veera Korpi 5,52, 3) Heini Rintatalo 5,36.

T15 100m: 1) Tuuli Raunio 15,2, 2) Pauliina Perttu 16,5.
T15 korkeus: 1) Tuuli Raunio 135, 2) Elina Talso 115, 3) Pauliina Perttu 105.
T15 kuula: 1) Tuuli Raunio 5,98.

N 100m: 1) Johanna Ylisaari 14,5, 2) Eeva Iivari 16,6.
N korkeus: 1) Johanna Ylisaari 135, 2) Eeva Iivari 120.
N kuula: 1) Elina Mäki-Saari 8,14, 2) Kirsi Räsänen 7,70, 3) Johanna Ylisaari 6,68, 4) Eeva Iivari 6,61. Up Ella Mäntylä 8,13.

M 100m: 1) Tapio Iivari 12,4, 2) Antti Iivari 13,2, 3) Pasi Perttu 16,6.
M korkeus: 1) Tapio Iivari 170, 2) Antti Iivari 170.
M kuula: 1) Tapio Iivari 10,02, 2) Matti Ahola 9,80, 3) Antti Iivari 9,06, 4) Jani Keckman 8,58, 5) Anssi Vatilo 8,18.

23.8. (toinen kilpailupäivä)

T9 600m: 1) Sanni Korpi 2.40,0. 2) Siiri Niemi 2.43,0, 3) Emmi Kahelin 2.44,0, 4) Elli Saikkonen 2.59,9, 5) Viivi Niemi 4.09,0.
T9 pituus: 1) Sanni Korpi 276, 2) Jenny Rintatalo 2,70, 3) Meeri Kauppi 265, 4) Siiri Niemi 255, 5) Elli Saikkonen 253, 6) Emmi Kahelin 209.
T9 junnukeihäs: 1) Sanni Korpi 10,68, 2) Emmi Kahelin 8,13, 3) Elli Saikkonen 7,40, 4) Siiri Niemi 6,23.
T9 moukari: 1) Sanni Korpi 7,17.

P9 600m: 1) Aapo Mäntylä 2.27,0.
P9 pituus: 1) Aapo Mäntylä 308.
P9 junnukeihäs: 1) Aapo Mäntylä 19,16.

T11 600m: 1) Eveliina Mäki-Saari 2.25,0, 2) Henna Mäki 2.27,0, 3) Veera Aho 2.47,0, 4) Jenniina Maunuksela 2.48,0, 5) Lotta Alapeltola 2.57,0, 6) Tuulia Perttu 3.14,0.
T11 pituus: 1) Ella Mäntylä 371, 2) Henna Mäki 243, 3) Eveliina Mäki-Saari 313, 4) Jenniina Maunuksela 309, 5) Lotta Alapeltola 281, 6) Veera Aho 262, 7) Iida Räsänen 243, 8) Tuulia Perttu 232.
T11 keihäs: 1) Henna Mäki 25,63, 2) Ella Mäntylä 25,26, 3) Lotta Alapeltola 13,16, 4) Eveliina Mäki-Saari 12,83, 5) Veera Aho 12,54, 6) Iida Räsänen 10,69.
T11 moukari: 1) Ella Mäntylä 22,46, 2) Eveliina Mäki-Saari 17,90, 3) Henna Mäki 13,45, 4) Iida Räsänen 8,49, 5) Veera Aho 7,90.

P11 600m: 1) Eeli Keckman 2.11,0, 2) Heikki Niemi 2.28,0.
P11 pituus: 1) Eeli Keckman 415.
P11 keihäs: 1) Eeli Keckman 31,23.
P11 moukari: 1) Eeli Keckman 20,02, 2) Heikki Niemi 12,50.

T13: 1) Senni Keckman 2.20,0, 2) Heini Rintatalo 2.28,0, 3) Veera Korpi 2.34,0.
T13 pituus: 1) Senni Keckman 339, 2) Heini Rintatalo 333, 3) Veera Korpi 265.
T13 keihäs: 1) Senni Keckman 17,63, 2) Heini Rintatalo 10,96, 3) Veera Korpi 10,39.
T13 moukari: 1) Veera Korpi 14,87.

P13 600m: 1) Topi Perttu 2.27,0.
P13 pituus: 1) Kalle Kauppi 312, 2) Topi Perttu 309.
P13 keihäs: 1) Topi Perttu 19,56.

T15 800m: 1) Tuuli Raunio 2.54,0, 2) Tiina Niemi 3.00,0.
T15 pituus: 1) Tiina Niemi 402, 2) Tuuli Raunio 385.
T15 keihäs: 1) Tiina Niemi 25,20, 2) Tuuli Raunio 14,65.
T15 moukari: 1) Tiina Niemi 19,98, 2) Elina Talso 17,37, 3) Tuuli Raunio 14,98.

P15 keihäs: 1) Sauli Keskitalo 32,84.

N 800m: 1) 3.03,0.
N pituus: 1) Eeva Iivari 345.
N keihäs: 1) Eeva Iivari 20,60, 2) Kirsi Räsänen 20,53. Up Henna Mäki 18.50.
N moukari: 1) Heidi Hevonkoski 18,63.

M 800m: 1) Antti Iivari 2.17,0. Up Eeli Keckman 2.59,0.
M pituus: 1) Antti Iivari 518.
M keihäs: 1) Antti Iivari 39,16, 2) Jani Keckman 29,23.
M moukari: 1) Antti Iivari 22,33, 2) Ilkka Silvennoinen 19,95, 3) Jani Keckman 18,12.
Karhu-kisat, 1.8.2016
Kyrön Voiman kesän kolmannet Karhu-kisat urheiltiin 1. elokuuta. Tulokset.

T9 40 m: 1) Jenny Rintatalo 8,2, 2) Melissa Niemi 9,8.
T9 korkeus: 1) Jenny Rintatalo 80, 2) Melissa Niemi 65.
P9 40m: 1) Veeti Iso-Koivisto 7,3.
P9 korkeus: 1) Veeti Iso-Koivisto 85.
T11 60m: 1) Elise Ylimäki 10,0, 2) Eveliina Mäki-Saari 10,5, 3) Henna Mäki 10,6.
T11 3-loikka: 1) Elise Ylimäki 7,65, 2) Henna Mäki 7,50, 3) Eveliina Mäki-Saari 7,02.
T11 kiekko: 1) Henna Mäki 22,01, 2) Elise Ylimäki 15,38, 3) Eveliina Mäki-Saari 13,25, 4) Iida Räsänen 10,39.
P11 60m: 1) Eeli Keckman 9,7, 2) Topi Raunio 9,9.
P11 3-loikka: 1) Eeli Keckman 9,24.
P11 kiekko: 1) Eeli Keckman 22,49.
T13 60m: 1) Senni Keckman 10,2, 2) Heini Rintatalo 10,4, 3) Emma Ala-Ikkelä 10,5.
T13 3-loikka: 1) Emma Ala-Ikkelä 7,19, 2) Heini Rintatalo 7,17, 3) Senni Keckman 7,10.
T13 kiekko: 1) Emma Ala-Ikkelä 15,85, 2) Senni Keckman 13,73, 3) Heini Rintatalo 11,34.
KyVo:lle 12 mitalia am- ja sisukisoista
Kyrön Voiman urheilijat saavuttivat kaikkiaan 12 mitalia yleisten sarjojen aluemestaruuskisoissa ja alle 15-vuotiaiden Sisuhuipentumassa heinäkuussa.
Lue lisää


| Edellinen | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | Seuraava -
 

 

 

 

Sivuston suunnittelu ja toteutus...