--
Kaikki ajankohtaiset tiedotteet
Kaikki kilpailut
21.5.2013
Kesän 2013 toiminta- ja kilpailukalenteri
| Lue lisää

Kaikki tulokset
21.7.2016
Ylihärmän Säästöpankin nappulakisat ti 19.7.2016
| Lue lisää

Ylihärmän Säästöpankin nappulakisat ti 19.7.2016
Kahta vaille sata nappulaa loivat huikean hienot nappulakisat ja tunnelman urheilukentälle tiistai-iltana. Iso kiitos Ylihärmän Säästöpankille yhteistyöstä! Ohessa tulokset.

T4 40m
1) Elsa Sippola 10,66, 2) Anni Samppala 11,36, 3) Viivi Niemi 11,38, 4) Sanni Kultti 11,90, 5) Karina Luoma 12,00, 6) Nella Raunio 12,20, 7) Ella Mäkynen 12,66, 8) Nelli Sanjama 12,79, 9) Ellen Trompari 13,15, 10) Milla Karvinen 13,73, 11) Nella Nurmela 15,28, 12) Eini Keckman 15,48, 13) Iisa Sippola 43,87, 14) Ellen Anikari 44,80

T4 pallonheitto
1) Elsa Sippola 5,18, 2) Sanni Kultti 3,08, 3) Viivi Niemi 3,07, 4) Nella Nurmela 2,89, 5) Ellen Trompari 2,76, 6) Nelli Sanjama 2,63, 7) Nella Raunio 2,56, 8) Karina Luoma 2,50, 9) Ellen Anikari 2,24, 10) Anni Samppala 1,85, 11) Eini Keckman 1,32, 12) Milla Karvinen 1,19, 13) Ella Mäkynen 1,04, 14) Iisa Sippola NR

P4 40m
1) Arthur Hissa 11,52, 2) Arttu Mantere 11,59, 3) Eetu Petäjä 11,70, 4) Aleksi Suorauha 12,80, 5) Aku Häkki 13,56, 6) Aku Vatilo 14,78, 7) Miika Perälä 15,95, 8) Joonas Yli-Kiikka 16,68, 9) Vili Seppälä 18,58, 10) Wilmer Törmä 22,20, 11) Sebastian Hellberg 26,21, 12) Jaakko Ahoketo 30,36, 13) Juho Mäkinen 32,69, 14) Rasmus Lehtimäki 34,78, 15) Samuel Iivari 37,25, 16) Ahti Buckman DNF, 17) Sulo Linna DNF

P4 pallonheitto
1) Arttu Mantere 4,48, 2) Arthur Hissa 4,22, 3) Aleksi Suorauha 3,56, 4) Wilmer Törmä 3,53, 5) Eetu Petäjä 3,52, 6) Miika Perälä 2,48, 7) Aku Vatilo 2,40, 8) Vili Seppälä 2,10, 9) Aku Häkki 1,92, 10) Juho Mäkinen 1,85, 11) Jaakko Ahoketo 1,54, 12) Rasmus Lehtimäki 1,33, 13) Joonas Yli-Kiikka 1,15, 14) Samuel Iivari 1,05, 15) Ahti Buckman 0,12, 16) Sulo Linna NR

T5 40m
1) Minka Natri 8,59, 2) Tytti Vaismaa 8,79, 3) Iida Hautalahti 9,47, 4) Veera Salokangas 9,75, 5) Emmi Perttilä 9,78, 6) Elsi Keckman 9,93, 7) Eveliina Niemi 10,37, 8) Minka Törmä 10,49, 9) Siiri Yli-Kiikka 10,53, 10) Matleena Försti 10,77, 11) Aada Suorauha 11,06, 12) Mette Katajamäki ja Sara Saaristo 11,69, 14) Neea Karvinen 14,47

T5 pallonheitto
1) Tytti Vaismaa 6,12, 2) Minka Natri 5,60, 3) Sara Saaristo 5,11, 4) Siiri Yli-Kiikka 5,10, 5) Elsi Keckman 5,07, 6) Emmi Perttilä 5,02, 7) Aada Suorauha 4,18, 8) Mette Katajamäki 3,95, 9) Minka Törmä 3,78, 10) Neea Karvinen 3,63, 11) Eveliina Niemi 3,30, 12) Matleena Försti 2,80, 13) Veera Salokangas 2,30

P5 40m
1) Vilho Saikkonen 8,77, 2) Santtu Takala 9,25, 3) Niki Nurmela 9,32, 4) Anton Hissa 9,38, 5) Amos Kujala 9,48, 6) Aatu Ahola 9,66, 7) Werneri Saari 10,20, 8) Juho Lintala 10,89, 9) Joonas Lehtimäki 11,09, 10) Niilo Linna DNS

P5 pallonheitto
1) Vilho Saikkonen 9,32, 2) Niki Nurmela 8,30, 3) Werneri Saari 6,80, 4) Santtu Takala 6,34, 5) Amos Kujala 5,66, 6) Joonas Lehtimäki 5,09, 7) Aatu Ahola 5,00, 8) Anton Hissa 4,32, 9) Juho Lintala 3,34, 10) Niilo Linna 2,96

T6 40m
1) Karita Turppa 8,35, 2) Anna Koski ja Sofia Sanjama 8,38, 4) Emma Sanjama 8,41, 5) Lumia Saari 8,49, 6) Martta Niemi 8,69, 7) Riika Leskelä 9,12, 8) Jade Kangasniemi 9,16, 9) Anni Sippola 9,18, 10) Emma Trompari 9,48, 11) Adele Onnenlehto 9,54, 12) Iida Häkki 10,28

T6 pallonheitto
1) Karita Turppa 13,60, 2) Jade Kangasniemi 9,49, 3) Anni Sippola 8,32, 4) Martta Niemi 7,54, 5) Anna Koski 7,21, 6) Emma Sanjama 6,75, 7) Sofia Sanjama 6,67, 8) Iida Häkki 6,48, 9) Emma Trompari 5,91, 10) Lumia Saari 5,76, 11) Adele Onnenlehto 5,60, 12) Riika Leskelä 4,83

P6 40m
1) Jesse Karhu 8,60, 2) Joel Buck 8,78, 3) Elmeri Hemminki ja Roope Lehtimäki 8,97, 5) Juho Kultti 9,10, 6) Vili Hauta 11,24, 7) Aaron Haapanen 11,78

P6 pallonheitto
1) Vili Hauta 12,04, 2) Roope Lehtimäki 11,14, 3) Joel Buck 9,70, 4) Elmeri Hemminki 8,08, 5) Jesse Karhu 7,81, 6) Juho Kultti 7,48, 7) Aaron Haapanen 4,24

T7 40m
1) Pinja Natri 8,72, 2) Nella Rintala 9,21, 3) Aada Alpua 9,84

T7 pallonheitto
1) Nella Rintala 7,84, 2) Siiri Mäenpää 6,94, 3) Pinja Natri 6,79, 4) Aada Alpua 6,38

P7 40m
1) Eetu Hautalahti 7,42, 2) Rasmus Takala 7,80, 3) Remu Sanjama 8,53, 4) Eino Saikkonen 8,50, 5) Juuso Yli-Kiikka 8,74, 6) Viljo Buckman 8,86, 7) Aapo Ahola 9,81, 8) Lauri Lintala 9,92, 9) Konsta Seppälä 12,10

P7 pallonheitto
1) Eino Saikkonen 14,78, 2) Remu Sanjama 13,36, 3) Viljo Buckman 12,35, 4) Juuso Yli-Kiikka 12,03, 5) Aapo Ahola 11,78, 6) Rasmus Takala 11,60, 7) Konsta Seppälä 9,04, 8) Lauri Lintala 8,38

T8 40m
1) Sanni Korpi 7,50, 2) Emmi Koski 7,75, 3) Vilhelmiina Försti 8,07, 4) Milla Rintala 9,87

T8 pallonheitto
1) Emmi Koski 15,35, 2) Sanni Korpi 13,72, 3) Vilhelmiina Försti 7,95, 4) Milla Rintala 5,95

P8 40m
1) Alex Hankaniemi 7,24, 2) Matias Onnenlehto 7,25, 3) Leevi Kangas 7,68, 4) Veeti Iso-Koivisto 7,78, 5) Elvis Karvinen 7,80, 6) Niilo Keskinen 8,37

P8 pallonheitto
1) Matias Onnenlehto 22,35, 2) Alex Hankaniemi 19,15, 3) Leevi Kangas 14,98, 4) Niilo Keskinen 14,41, 5) Veeti Iso-Koivisto 13,51, 6) Jesse Saaristo 11,35, 7) Elvis Karvinen 8,69
Pohjankyrö-kisa 13.6.2016
Kesän 2016 ensimmäinen Pohjankyrö-kisa kilpailtiin 13. kesäkuuta Isonkyrön urheilukentällä.
Seurojen välisiä pisteitä keräsi eniten Vähänkyrön Viesti, 352 pistettä. Toinen oli Kyrön Voima 136 pisteellä, kolmas Laihian Luja 65 pisteellä ja neljäs Vaasan Vasama 25 pisteellä.
Lue lisää
Karhu-kisa ma 6.6. ja 30.5.
Toinen Karhu-kisa oli tyttöjen juhlaa tänään. Lajeina kolmiloikka, kuula ja kiekko. Ohessa tulokset.

T11 3-loikka (alue)
1. Henna Mäki 7,45
2. Eveliina Mäki-Saari 7,06

T13 3-loikka (lankku)
1. Emma Ala-Ikkelä 7,26
2. Senni Keckman 7,04
3. Heini Rintatalo 6,71

T11 Kuula
1. Henna Mäki 7,23
2. Eveliina Mäki-Saari 6,63
3. Iida Räsänen 5,73
4. Lotta Alapeltola 5,13
5. Inka Jouppi 4,47
6. Jenniina Maunuksela 4,40

T13 Kuula
1. Senni Keckman 5,68
2. Emma Ala-Ikkelä 5,43
3. Heini Rintatalo 5,21

T11 Kiekko
1. Henna Mäki 18,40
2. Eveliina Mäki-Saari 14,31
3. Iida Räsänen 12,80
4. Lotta Alapeltola 11,57

T13 Kiekko
1. Emma Ala-Ikkelä 15,44

Kyrön Voiman ensimmäiset omat harjoituskisat, Karhu-kisat urheiltiiin Isonkyrön urheilukentällä 30. toukokuuta. Tulokset.
T9 600m: 1) Sanni Korpi 2.46,0, 2) Emmi Kahelin 2.50,2, 3) Elli Saikkonen 2.51,0, 4) Siiri Niemi 2.52,0.
T11 600m: 1) Elise Ylimäki 2.34,0, 2) Henna Mäki 2.37,0, 3) Pinja Perälä 2.44,0, 4) Veera Aho 2.49,0.
T13 600m: 1) Veera Korpi 2.33,0.
T7 junnukeihäs: 1) Sofia Koski 2,19.
T9 junnukeihäs: 1) Sanni Korpi 11,26, 2) Elli Saikkonen 7,89, 3) Emmi Kahelin 7,69, 4) Siiri Niemi 6,92.
T11 pituus: 1) Elise Ylimäki 357, 2) Henna Mäki 350, 3) Eveliina Mäki-Saari 335, 4) Pinja Perälä 333, 5) Veera Aho 292, 6) Sanni Korpi 275, 7) Siiri Niemi 252, 8) Sofia Koski 195.
P11 pituus: 1) Juuso Koski 287.
T13 pituus: 1) Veera Korpi 266.
T11 moukari: 1) Eveliina Mäki-Saari 15,57, 2) Henna Mäki 15,18, 3) Elise Ylimäki 14,90, 4) Veera Aho 9,10, 5) Sanni Korpi 7,48.
T13 moukari: 1) Veera Korpi 15,48.
Sisumitaleja Kyrön Voimalle
Kultaa, hopeaa ja pronssia!
Kyrön Voiman sisuikäiset urheilijat kisasivat hienosti Sisumaastoissa Laihialla lauantaina 21. toukokuuta.
Kultaa juoksi Laura Perttu T10-sarjassa, hopeamitalin Eeli Keckman P11-sarjassa ja pronssille ylsi Frans Ylimäki P9-sarjassa. Lisäki Kyrön Voima saavutti hopeaa P11-sarjan joukkuekisassa joukkueella Eeli Keckman, Niilo Kauppi ja Heikki Niemi.
Onnea Kyrön Voiman mitalisteille ja muillekin seuraa edustaneille juoksijoille.
Kaikki tulokset EPU:n kotisivuilla: http://www.epury.fi/tulokset/965-21-9-sisumaastot-laihia
Maastojuoksukisat Ylipäässä 16. toukokuuta
Toiset maastojuoksut kisattuna ja sateen uhka selätetty salamannopealla juoksuvauhdilla. Tänään Ylipään maastossa kirmasi yhteensä 32 junioria.
Tulokset:
T4 400m: 1) Nella Raunio 3.54, 2) Ellen Trompari 5.08, 3) Eini Keckman 5.10, 4) Elsa Sippola 5.28.
T5 400m: 1) Elsi Keckman 3.10.
T6 400m: 1) Anni Sippola 2.57, 2) Emma Trompari 3.21
T8 1,2km: 1) Sanni Korpi 6.43, 2) Jenny Rintatalo 6.52.
T9 1,2km: 1) Meeri Kauppi 6.22.
T11 2km: 1) Laura Perttu 9.34, 2) Henna Mäki 9.55, 3) Elise Ylimäki 10.02, 4) Iida Tuomisto 10.43, 5) Eveliina Mäki-Saari 14.15.
T13 2km: 1) Vilma Saari 9.30, 2) Heini Rintatalo 9.54, 3) Veera Korpi 10.41, 4) Senni Keckman DNF
T15 2km: 1) Tuuli Raunio 8.30, 2) Oona Jokinen 11.32.
P4 400m: 1) Veikko Palenius 5.13, 2) Aku Vatilo 6.01, 3) Samuel Iivari 12.46.
P5 400m: 1) Tuukka Viitala 4,02.
P9 1,2km: 1) Vilho Palenius 6.12.
P11 2km: 1) Eeli Keckman 8.27, 2) Niilo Kauppi 9.15, 3) Frans Ylimäki 10.03, 4) Jani Vaismaa 10.33, 5) Konsta Haukilehto 10.34.
P12 2 kierrosta: Kalle Kauppi 9.10.


| Edellinen | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | Seuraava -
 

 

 

 

Sivuston suunnittelu ja toteutus...